روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
۱۳۹۹ شنبه ۹ اسفند
درباره روابط عمومیبرگشت به صفحه اصلیبرگشت به صفحه اصلی سایت دانشگاه
صفر تا صد آموزش مجازي در دانشگاه آزاد اسلامي/ از نحوه اجراي آموزش الكترونيكي تا الزام دانشجويان به ارائه كاركلاسي
دانشگاه آزاد اسلامي با شيوع ويروس كرونا مانند بسياري از دانشگاه‌ها آموزش مجازي را در دستور قرار داده است.
به گزارش خبرنگار حوزه آموزشي و پژوهشي گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، با توجه به شرايط خاص ايجاد شده ناشي از شيوع ويروس كرونا در كشور و عدم امكان برگزاري فعاليت‌هاي دانشگاه به صورت حضوري آموزش مجازي در دستور كار بسياري از دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامي قرار گرفته است. 
در اين مسير دانشگاه آزاد اسلامي ستاد ويژه‌اي براي آموزش‌هاي غيرحضوري تشكيل شده است و همه دروس نظري از روز 17 اسفندماه به صورت الكترونيك در همه مقاطع ارائه مي‌شود. 
در روشي كه دانشگاه آزاد اسلامي طراحي كرده است در واحدهاي ويژه استاني و سطح يك، ستاد آموزش‌هاي غيرحضوري تشكيل مي‌شود تا آموزش‌هاي غيرحضوري را مديريت كند.
در هر واحد يكي از اعضاي هيئت علمي به عنوان مدير آموزش غيرحضوري از سوي رئيس واحد منصوب مي‌شود.
همچنين كميته پشتيباني تحت نظر مدير آموزش غيرحضوري تشكيل و هدايت و كمك به اعضاي هيئت علمي و دانشجويان را در درائه مطلوب دروس عهده‌دار است.
پشتيباني از آموزش الكترونيك
واحد آموزش الكترونيك دانشگاه وظيفه پشتيباني نرم‌افزاري واحدهاي دانشگاه (نرم‌افزار ارائه آموزش الكترونيكي) و پشتيباني فني كميته‌هاي پشتيباني را عهده‌دار است.
 مركز فناوري اطلاعات و شبكه علمي دانشگاهي پشتيباني سخت‌افزاري را عهده‌دار مي‌باشند. رئيس مركز فناوري اطلاعات و شبكه علمي به عنوان دبير ستاد مركز آموزشي غيرحضوري مسئوليت هماهنگي و نظارت را برعهده دارد.
شروع ارائه كلاس‌ها به صورت غيرحضوري بر خط از روز شنبه 17 اسفندماه خواهد بود و معاونان آموزشي واحدها جدول زماني ارائه دروس را به دانشجويان اعلام كنند.
ملزم كردن دانشجويان به ارائه كار كلاسي
مديران گروه‌هاي معارف اسلامي در دانشگاه‌ها در صورت نياز به اعتبارسنجي صحت انجام آموزش مجازي توسط دانشجو، مي‌توانند نسبت به دريافت كنفرانس كلاسي از درس گذرانده شده اقدام كنند.
دانشجويان مراجعه به سامانه آموزش مجازي را به روزهاي پاياني موكول نكنند. 
نحوه اجراي آموزش الكترونيك
فرم درخواست سرويس‌هاي آموزشي (آنلاين) واحد مربوطه براي واحد الكترونيكي در سامانه http://azad.iauec.ac.ir/order تكميل و ارسال و براي تاييد نهايي نامه درخواست با امضا رييس واحد براي واحد الكترونيكي ECE شود.
آموزش اساتيد و دانشجويان جهت استفاده از كلاس‌هاي برخط توسط محتواهاي آموزشي در آدرس http://azad.iauec.ac.ir/support انجام مي‌گيرد. هر استان يك تيم پشتيباني فني با مديريت مدير فناوري اطلاعات استان تشكيل مي‌دهد، در صورتي كه دانشجويان يا اساتيد در استفاده از كلاس‌هاي برخط مشكلي داشتند با تيم پشتيباني فني استاني تماس خواهند گرفت.
آموزش تيم‌هاي پشتيباني فني استاني توسط واحد الكترونيكي به صورت آنلاين انجام خواهد پذيرفت. 
نظارت بر حضور و غياب دانشجويان و تشكيل منظم كلاس‌ها و كليه امور آموزشي بر عهده واحد دانشگاهي مربوطه است.
 با توجه به اينكه ممكن است اساتيد برخي از واحدها داراي سيستم كامپيوتري شخصي و اينترنت مناسب نباشند لذا براي بر طرف كردن اين مشكل بايد محلي در هر يك از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در 48 ساعت كاري پس از ابلاغ اين بخشنامه در نظر گرفته شود و تجهيز به سيستم كامپيوتري و اينترنت شود. اساتيد مي‌توانند براي تدريس از مكان دلخواه خود يا واحد دانشگاهي طبق ساعات برنامه‌ريزي شده درسي اقدام كنند. (در انجام اين بند ميبايست الزامات بهداشتي درخصوص تجهيزات ارائه شده به اساتيد رعايت شود.)
اساتيد و دانشجويان براي استفاده از سامانه آموزش برخط  هاي بايد سيستم مورد نياز و اينترنت طبق الزامات مورد نياز مندرج در وب سايت http://azad.iauec.ac.ir را تهيه كنند.
 با توجه به شرايط فعلي كشور جهت ارائه زيرساختهاي سخت افزاري و نرم افزاري و پشتيباني‌هاي فني هيچ هزينه‌اي توسط واحد الكترونيكي از استان‌ها دريافت نمي‌گردد.
در صورتي كه محتواي تكميلي آموزشي دروس براي غني‌سازي آموزش مجازي از طرف واحد دانشگاهي يا اساتيد دروس وجود داشته باشد، امكان بارگذاري آن بر روي سامانه الكترونيكي وجود دارد.
مهمان شدن تك درس دانشجويان به واحد الكترونيكي
واحدهايي كه به هر دليلي (مانند عدم دسترسي به استاد حائز شرايط يا فقدان تجهيزات فني مناسب در آن واحد) توانايي برگزاري كلاس‌هاي خود را به صورت آموزش مجازي بر خط ندارند، مي‌توانند دانشجويان خود را به واحد الكترونيكي مهمان كنند. جهت مهمان شدن اقدامات ذيل توسط واحد مي‌بايست انجام شود.
مسئوليت آموزشي واحدهاي درسي اعلام شده دانشجويان بر عهده واحد دانشگاهي مبدأ است.
واحد دانشگاهي مربوطه بايستي به دانشجوهايي كه آنها را ميهمان كرده، اطلاع‌رساني لازم در خصوص مهمان شدنشان در واحد الكترونيكي را انجام دهد.
هدايت تحصيلي، تدريس و اطلاع رساني به دانشجويان تا پايان ترم 2-99-98 به دانشجويان مهمان شده به واحد الكترونيكي برعهده واحد الكترونيكي است (مطابق با ضوابط و شرايط واحد الكترونيكي) و پس از برگزاري آزمون پايان ترم، نمره دانشجو را به واحد دانشگاهي مبدا اعلام خواهد كرد. نظارت بر نحوه تدريس اساتيد، محتواي تدريس شده دروس، حق الزحمه اساتيد و نظارت بر حضور و غياب دانشجويان و تشكيل منظم كلاس‌ها و كليه امور آموزشي بر عهده واحد الكترونيكي است.
همچنين براي اجرايي شدن هر يك از بندهاي اين بخشنامه، استان‌ها بايد به واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي و به اساتيد و دانشجويان خويش از طريق سيستم‌هاي اطلاع رساني همچون پيامك و شبكه‌هاي اجتماعي و وب‌سايت و پيگيري‌هاي تلفني و غيره اطلاع رساني مكفي كنند.
انتهاي پيام
1398/12/26
/
تصویر روز
/
زمستان
/ /
/
ده خبـر پربازدیـد
/
جزئيات دسترسي به سامانه مديريت يكپارچه امور آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي (آموزشيار) اعلام شد
----------------------------------
تاريخ برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول مشخص شد
----------------------------------
راهنماي دانشجويان و استادان در كلاس مجازي
----------------------------------
زمان برگزاري امتحانات دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان به تعويق افتاد.
----------------------------------
آشنايي با نحوه ورود و انتخاب واحد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در سامانه آموزشيار
----------------------------------
دانشگاه آزاد اسلامي دزفول به توليد گياهان با روش كشت‌بافت ورود مي‌كند
----------------------------------
جزئيات نحوه انجام امور اداري و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي در دوره فاصله گذاري اجتماعي براي مقابله با ويروس كرونا
----------------------------------
امكان دسترسي 24 ساعته به دروس ضبط شده كلاس مجازي/ به همراه راهنماي دانلود با گوشي
----------------------------------
ارتباط با پشتيبان سامانه آموزش مجازي
----------------------------------
اطلاعيه: دستورالعمل امتحان مجازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول
----------------------------------
/ /
//
تعداد بازدیدکنندگان امروز 85
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 108
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 211540
تعداد کاربران بر خط 32
تعداد کاربران لاگین بر خط 1
جمعهپچسدیش
1......
8765432
1514131211109
22212019181716
29282726252423
......30
//
/
روابط عمومی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
/
Powered by DorsaPortal