روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
درباره روابط عمومیبرگشت به صفحه اصلیبرگشت به صفحه اصلی سایت دانشگاه
اجراي نظام هوشمند و يكپارچه داده در دانشگاه آزاد اسلامي
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: انضباط‌ بخشي در فعاليت‌هاي دانشگاه مبتني بر مديريت يكپارچه داده ها و اطلاعات مي تواند تصميم گيري هاي مديريتي در سطح كلان دانشگاه، استان ها و واحد هاي دانشگاهي را بيشتر اثر بخش كند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در دومين جلسه طرح توسعه شبكه علمي هوشمند دانشگاه آزاد اسلامي كه با حضور حوزه ها و همكاران مجري طرح برگزار شد، گفت: مديريت دانش به ‌عنوان يكي از اركان مهم و كليدي در تصميم گيري‌هاي دانشگاه همواره مورد نظر است و با توجه به ساختار شبكه اي دانشگاه در كشور كه يك مزيت اساسي است، لازم است در ستاد مركزي دانشگاه برنامه ريزي لازم براي كاهش تمركز گرايي اداري و افزايش يكپارچگي سيستمي صورت پذيرد.

دكتر طهرانچي در اين جلسه تأكيد كرد: انضباط‌ بخشي در فعاليت‌هاي دانشگاه مبتني بر مديريت يكپارچه داده ها و اطلاعات مي تواند تصميم گيري هاي مديريتي در سطح كلان دانشگاه، استان ها و واحد هاي دانشگاهي را بيشتر اثر بخش كند.

وي ادامه داد: نمونه بارز اين مديريت يكپارچه داده ها در سامانه پژوهشيار است كه به صورت برخط مي توان مساله هاي طرح شده در نظام پژوهشي دانشگاه را به طور اثر بخش رصد و پايش كند. اطلاعات ارزشمند حاصل از اين سامانه در نظام آموزش و پژوهش كشور پيشرو و منحصر به فرد بوده و مبين كارآمدي شبكه علمي هوشمند دانشگاه آزاد اسلامي است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: در اين راستا مي طلبد با طراحي يك مدل مهندسي ساختار داده بتوان افزايش ارتباط و يكپارچگي داده در ساير سامانه هاي دانشگاه را در جهت كسب دانش و اثربخشي بيشتر در حل مسايل جامعه افزايش داد. اجراي اين طرح هم‌ روندسازي فرآيندها و فعاليت‌هاي اجرايي، چابك سازي و سرعت بخشيدن به فرآيند تصميم‌گيري، بهبود نظارت‌هاي سازماني، توسعه مديريت و بهبود انضباط ‌بخشي در اجراي قوانين و مقررات حوزه‌هاي آموزشي، پژوهشي، دانشجويي، اداري- مالي و ديگر حوزه‌هاي دانشگاه را فراهم مي آورد.

دكتر ايمان عطارزاده مجري طرح توسعه شبكه علمي هوشمند دانشگاه، چالش هاي عدم يكسان سازي و انسجام داده ها كه سبب بروز مشكلاتي در حوزه هاي مختلف به ويژه امور آموزشي واحد هاي دانشگاهي كه سبب افزايش حجم كاري غير اثر بخش حوزه هاي دانشگاه شده است را مطرح كرد.

وي با بيان اينكه با اجراي طرح نظام هوشمند و يكپارچه داده در دانشگاه آزاد اسلامي مي توان بسياري از اين مشكلات را مرتفع كرد، گفت: در فاز اول طرح مذكور، اولويت يكسان‌سازي و يكتاسازي اسامي، سرفصل رشته‌ها، كد رشته‌ها و اطلاعات دروس در تمامي واحدهاي دانشگاهي مورد نظر است كه با همكاري حوزه هاي سنجش و پذيرش دانشگاه، حوزه فناوري اطلاعات و شبكه علمي دانشگاه و حوزه برنامه ريزي درسي معاونت هاي موضوعي درحال اقدام است.

آقاي جوادي مديركل دفتر برنامه و بودجه دانشگاه در ادامه گزارشي از نبود نظارت جامع و نظام يكپارچه آماري در حوزه برنامه و بودجه دانشگاه ارائه كرد و گفت: لازم است در راستاي توجه به عدالت اجتماعي و حمايت از واحد هاي دانشگاهي در استان هاي كم برخوردار تمهيداتي در خصوص اجراي مدل تطبيق پذيري شهريه ها صورت پذيرد.

در اين جلسه مقرر شد طرح نظام هوشمند و يكپارچه داده در دانشگاه آزاد اسلامي در جهت افزايش يكپارچگي داده ها و ارتباط هدفمند و كاربردي بين سامانه هاي دانشگاه برنامه ريزي و اجرا شود. نتايج ارزشمند اجراي اين طرح مي تواند ارتقاي جايگاه علمي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي در كشور را به همراه داشته باشد.

انتهاي پيام/

1399/04/28
/
تصویر روز
/
زمستان
/ /
/
ده خبـر پربازدیـد
/
زمان برگزاري امتحانات دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان به تعويق افتاد.
----------------------------------
تاريخ برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول مشخص شد
----------------------------------
راهنماي دانشجويان و استادان در كلاس مجازي
----------------------------------
جزئيات نحوه انجام امور اداري و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي در دوره فاصله گذاري اجتماعي براي مقابله با ويروس كرونا
----------------------------------
تشريح فرآيندهاي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي دزفول در ايام كرونا
----------------------------------
توليد بيش از يك‌هزار عدد ماسك چهارلايه استاندارد در دانشكده سماي دزفول
----------------------------------
امكان دسترسي 24 ساعته به دروس ضبط شده كلاس مجازي/ به همراه راهنماي دانلود با گوشي
----------------------------------
دانشگاه آزاد اسلامي دزفول به توليد گياهان با روش كشت‌بافت ورود مي‌كند
----------------------------------
رئيس دانشكده فني و مهندسي واحددزفول ‎معرفي شد
----------------------------------
اطلاعيه: دستورالعمل امتحان مجازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول
----------------------------------
/ /
//
تعداد بازدیدکنندگان امروز 0
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 21
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 193266
تعداد کاربران بر خط 30
تعداد کاربران لاگین بر خط 1
جمعهپچسدیش
321....
10987654
17161514131211
24232221201918
31302928272625
//
/
روابط عمومی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
/
Powered by DorsaPortal