روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
درباره روابط عمومیبرگشت به صفحه اصلیبرگشت به صفحه اصلی سایت دانشگاه
دستورالعمل برگزاري كلاس‌هاي دروس عملي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ شد
«دستورالعمل نحوه برگزاري كلاس هاي دروس عملي نيمسال دوم و دوره تابستان سال تحصيلي 1399-1398 و نيمسال اول 1400-1399 دانشگاه آزاد اسلامي» ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر جواد علمائي نايب رئيس ستاد آموزش مجازي دانشگاه آزاد اسلامي «دستورالعمل نحوه برگزاري كلاس هاي دروس عملي نيمسال دوم و دوره تابستان سال تحصيلي 1399-1398 و نيمسال اول 1400-1399 دانشگاه آزاد اسلامي» را به رؤساي استان‌ها، واحدها، مراكز آموزشي و معاونت آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ كرد.

با توجه به تأكيد رئيس دانشگاه مبني بر به حداقل رساندن جابجايي دانشجويان در شرايط كنوني و به منظور حفظ سلامتي دانشجويان، دستورالعمل نحوه برگزاري كلاس هاي دروس عملي، كارگاهي، آزمايشگاهي و قسمت عملي دروس نظري-عملي در نيمسال دوم و دوره تابستان سال تحصيلي 1399-1398 و نيمسال اول سال تحصيلي 1400-1399 ابلاغ شده است.

براساس اين دستورالعمل، كلاس هاي درس عملي، كارگاهي، آزمايشگاهي و قسمت عملي دروس نظري-عملي بايد طي چند روز به صورت پيوسته با در نظر گرفتن ظرفيت هر كلاس (در گروه هاي 3 تا 7 نفره) و با رعايت فاصه اجتماعي و تمام پروتكل هاي بهداشتي به شرح جدول زير برگزار شود:

نيمسال

شروع كلاس هاي دروس عملي

پايان كلاس هاي دروس عملي

دوم سال تحصيلي 1399-1398

1399/5/4

1399/6/31

دوره تابستان 1399-1398

1399/5/4

1399/6/31

اول سال تحصيلي 1400-1399

1399/8/1

1399/11/2

در اين دستورالعمل آمده است: درخصوص كلاس‌هاي عملي، كارآگاهي و آزمايشگاهي كه دانشجويان با ادوات و ابزار كار به صورت مستقيم مشغول فعاليت هستند، ضروري است به منظور رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي برگزاري اين كلاس‌ها براي گروه‌هاي تعيين‌ شده در هر روز به صورت پيوسته و در چند روز متوالي برگزار شود. بديهي است ضدعفوني ابزار كار در هر روز كاري الزامي است.

همچنين دروس عملي كه به صورت انجام مطالعات و پژوهش‌هاي كتابخانه‌اي و اسنادي بوده و برابر اعلام استاد و موافقت گروه آموزشي برگزاري آنها بدون نياز به حضور فيزيكي دانشجو امكان‌پذير است، در اين حال استاد مربوطه مي تواند با هماهنگي واحد دانشگاهي مراتب را به دانشجويان اعلام كند.

براساس بندهاي اين دستورالعمل؛ آن بخش از دروس عملي، آزمايشگاهي و كارگاهي كه قابل اجرا به شكل غيرحضوري است، استاد درس مي‌تواند آن بخش را به صورت انفرادي در آزمايشگاه يا كارگاه انجام داده و به طور مجازي در اختيار دانشجويان قرار دهد.

لازم است هر واحد دانشگاهي برنامه زمان‌بندي كلاس‌ها را با هماهنگي همه گروه‌ها از شنبه تا پنجشنبه به گونه‌اي برنامه ريزي كند تا از تجمع بيش از حد در يك روز يا يك ساعت خودداري شود.

همچنين دانشجويان مي‌توانند كلاس‌هاي درس عملي را براساس طرح تعاون واحدهاي دانشگاهي و با معرفي واحد دانشگاهي مبدأ در واحد دانشگاهي محل سكونت (در صورت ارائه درس) بگذرانند و نتيجه به واحد مبدأ اعلام شود.

واحدهاي دانشگاهي مبدأ پس از بررسي درخواست‌هاي ثبت‌ شده، بايد حداكثر تا دوم مردادماه نسبت به ارسال ليست دروس دانشجويان متقاضي به واحد مقصد، اقدام كنند. دانشجويان بايد اين دروس را در نيمسال دوم و دوره تابستان سال تحصيلي 99-98 انتخاب واحد كرده باشند.

براساس اين دستورالعمل؛ در صورتي كه در پايان دوره نياز به برگزاري آزمون كتبي درخصوص دروس عملي، كارگاهي، آزمايشگاهي و قسمت عملي دروس نظري-عملي باشد، برگزاري آزمون به صورت مجازي (برخط) است.

همچنين درخصوص دروس تربيت‌بدني اعم از عمومي و تخصصي، بخش نظري اين دروس به صورت مجازي برگزار و ارزيابي پايان نيمسال نيز به صورت مجازي انجام مي شود.

در بخش عملي نيز طبق دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان، واحدها و مراكز دانشگاهي بايد ابتدا اماكن ورزشي مورد نظر را در سامانه http://salamat.gov.ir ثبت نام كرده و سپس اساتيد با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي در هريك از گروه هاي چند نفره دانشجويي (حداكثر 10 نفر) نسبت به تدريس قسمت عملي آن اقدام كنند.

در پايان نيمسال، ارزيابي به صورت عملي با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي انجام خواهد شد.

انتهاي پيام/

1399/05/01
/
تصویر روز
/
زمستان
/ /
/
ده خبـر پربازدیـد
/
زمان برگزاري امتحانات دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان به تعويق افتاد.
----------------------------------
تاريخ برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول مشخص شد
----------------------------------
راهنماي دانشجويان و استادان در كلاس مجازي
----------------------------------
جزئيات نحوه انجام امور اداري و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي در دوره فاصله گذاري اجتماعي براي مقابله با ويروس كرونا
----------------------------------
تشريح فرآيندهاي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي دزفول در ايام كرونا
----------------------------------
توليد بيش از يك‌هزار عدد ماسك چهارلايه استاندارد در دانشكده سماي دزفول
----------------------------------
امكان دسترسي 24 ساعته به دروس ضبط شده كلاس مجازي/ به همراه راهنماي دانلود با گوشي
----------------------------------
دانشگاه آزاد اسلامي دزفول به توليد گياهان با روش كشت‌بافت ورود مي‌كند
----------------------------------
رئيس دانشكده فني و مهندسي واحددزفول ‎معرفي شد
----------------------------------
اطلاعيه: دستورالعمل امتحان مجازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول
----------------------------------
/ /
//
تعداد بازدیدکنندگان امروز 6
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 21
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 193272
تعداد کاربران بر خط 25
تعداد کاربران لاگین بر خط 1
جمعهپچسدیش
321....
10987654
17161514131211
24232221201918
31302928272625
//
/
روابط عمومی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
/
Powered by DorsaPortal