روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر
درباره روابط عمومیبرگشت به صفحه اصلیبرگشت به صفحه اصلی سایت دانشگاه
لزوم وجود ديپلماسي الهام بخش در دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامي داراي يك سازوكار مناسب در جذب دانشجوي خارجي است
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تأكيد كرد: اين دانشگاه در صدد است تا از تجربه حضور ديپلمات هاي ورزيده كشور كه به ديپلماسي علم و مقاومت واقفند، بهره گيرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم معارفه دكتر علاءالدين بروجردي معاون جديد بين الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي كه صبح امروز برگزار شد، گفت: سؤال مهمي كه در حوزه امور بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي مطرح است، اين است كه چرا اين دانشگاه اصرار دارد از ديپلمات هاي ورزيده كشور در حوزه ديپلماسي الهام بخش و ديپلماسي مقاومت بهره ببرد؟
دكتر طهرانچي با تأكيد بر اينكه ديپلماسي علم، بخشي از ديپلماسي عمومي كشور است، گفت: در 40 سال گذشته هر كجا كه به اهل فن رجوع نشده و تنها از دانشگاهيان كه از دور دستي بر آتش داشته اند، استفاده شده، موفقيتي به دست نيامده كه اين موضوع اهميت استفاده از متخصصان و خبرگان را نشان مي دهد.
وي خاطرنشان كرد: در تمام كشورهاي پيشرفته، ديپلماسي علمي بخشي از ديپلماسي عمومي و ديپلماسي رفتار با كشورهاي ديگر است. لذا با توجه به اهميت اين موضوع، دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان نهادي كه 40 درصد از آموزش عالي و آموزش عمومي كشور را برعهده دارد، در صدد است تا از تجربه حضور ديپلمات هايي كه به ديپلماسي علم و مقاومت واقفند و به آن اعتقاد دارد، بهره گيرد.
دكتر طهرانچي با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي همواره در چند سال گذشته از ديپلمات هاي ورزيده در حوزه بين الملل خود بهره برده است، گفت: اگر اين اتفاق در دانشگاه رخ نمي داد، در شرايط پيچيده خارج از كشور نمي توانستيم به توفيقي دست يابيم.
لزوم وجود ديپلماسي الهام بخش در دانشگاه
دكتر طهرانچي با تأكيد بر اهميت وجود ديپلماسي الهام بخش، گفت: الهام بخشي به عنوان راهبرد نظام علمي در بخش بين الملل از سوي مقام معظم رهبري در بند 6 سند ابلاغيه حوزه علم و فناوري بسيار مورد تأكيد قرار گرفته و همين امر اهميت آن را دو چندان مي كند. در واقع نگاه علمي شمال به جنوب كه در گذشته تاريخي نظام سلطه وجود داشته، تنها با ديپلماسي فعال علمي الهام بخش مي تواند جايگزين شود كه اين موضوع بايد در دانشگاه انجام شود و نيازمند حضور خبرگان اين راه است.
دكتر ولايتي به عنوان سرآمد ديپلماسي در دانشگاه آزاد اسلامي حضور دارند
وي در ادامه سخنان خود با بيان اينكه دكتر ولايتي به عنوان سرآمد ديپلماسي در دانشگاه آزاد اسلامي حضور فعال دارند، گفت: دكتر ولايتي همواره در ديپلماسي مقاومت به عنوان يك فرد شاخص شناخته شده هستند و اولين فردي كه ازسوي ايشان به حوزه بين الملل دانشگاه معرفي شد، مهندس شيخ عطار بود.
وي با بيان اينكه مهندس شيخ عطار در زمان مسئوليت خود در دانشگاه، نگاه ديپلماسي ايده آل گرا و عمل گرا داشت، گفت: وي اقدامات بسيار خوبي از تدوين سند راهبردي حوزه بين الملل تا افزايش دو برابري تعداد دانشجويان خارجي دانشگاه را در كارنامه خود دارد. مهندس شيخ عطار با نگاه مثبت و ديپلماسي فعال و الهام بخش وظايف محوله خود در دانشگاه را انجام داد.
دانشگاه آزاد اسلامي داراي يك سازوكار جذب دانشجوي خارجي است
وي با تأكيد بر اينكه نظام توسعه دانشجو به يكباره در دانشگاه به وجود نيامد، گفت: مهندس شيخ‌عطار در اين زمينه فعاليت‌هاي مثبتي از جمله تأسيس دفاتر جذب و هدايت دانشجوي خارجي و پيگيري مسائل دانشجويان خارجي را انجام داده و امروز دانشگاه آزاد اسلامي داراي يك سازوكار جذب دانشجوي خارجي است و اين امر اتفاقي در دانشگاه صورت نگرفته است. مهندس شيخ عطار توانست مسير اشتباه واحدهاي خارجي در گذشته را اصلاح كرده و با رسيدگي به امور شفاف سازي را در دستور كار واحدهاي بين‌الملل قرار دهد. وي با تمام وجود ايستادگي كرد تا شعب خارجي دانشگاه آزاد اسلامي، شعب حيات خلوت نباشند و اين امر از افتخارات وي است.
وي ضمن گراميداشت ياد و خاطره مهندس شيخ‌الاسلام، گفت: مرحوم شيخ‌الاسلام اسوه دانش، عمل و اخلاق بود. وي ضمن تسلط به دانش ديپلماسي، از مهارت بالا و بينش فوق‌العاده‌اي برخوردار بود. تمام كساني كه ايشان را از نزديك مي‌شناختند اعتراف دارند كه يك ديپلمات انقلابي بود و براي ما سعادتي بود كه در بازه پاياني عمر ايشان از حضورشان بهره‌مند بوديم.
وي ابراز اميدواري كرد: حوزه بين‌الملل و امور دانشجويان غيرايراني دانشگاه آزاد اسلامي با حضور دكتر علاءالدين بروجردي و با تركيبي از علم و عمل بتواند در خدمت نظام اسلامي بوده و در پيشرفت علمي كشور تأثيرگذار باشد.
دكتر طهرانچي با اشاره به يكي از فرمايشات مقام معظم رهبري گفت: ايشان اخيراً فرموده‌اند كه سياست آمريكا در ميان مدت، محدوديت ايران اسلامي در پيشرفت علمي است و اين يعني علم به حوزه سياست وارد شده و بايد در دانشگاه ها در اين زمينه تمام توان خود را به كار بريم تا مانع از توقف پيشرفت علمي شويم.
انتهاي پيام/
1399/05/12
/
تصویر روز
/
زمستان
/ /
/
ده خبـر پربازدیـد
/
جزئيات دسترسي به سامانه مديريت يكپارچه امور آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي (آموزشيار) اعلام شد
----------------------------------
زمان برگزاري امتحانات دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان به تعويق افتاد.
----------------------------------
تاريخ برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول مشخص شد
----------------------------------
راهنماي دانشجويان و استادان در كلاس مجازي
----------------------------------
تشريح فرآيندهاي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي دزفول در ايام كرونا
----------------------------------
جزئيات نحوه انجام امور اداري و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي در دوره فاصله گذاري اجتماعي براي مقابله با ويروس كرونا
----------------------------------
دانشگاه آزاد اسلامي دزفول به توليد گياهان با روش كشت‌بافت ورود مي‌كند
----------------------------------
امكان دسترسي 24 ساعته به دروس ضبط شده كلاس مجازي/ به همراه راهنماي دانلود با گوشي
----------------------------------
اطلاعيه: دستورالعمل امتحان مجازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول
----------------------------------
رئيس دانشكده فني و مهندسي واحددزفول ‎معرفي شد
----------------------------------
/ /
//
تعداد بازدیدکنندگان امروز 114
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 114
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 196999
تعداد کاربران بر خط 37
تعداد کاربران لاگین بر خط 1
جمعهپچسدیش
4321...
111098765
18171615141312
25242322212019
..3029282726
//
/
روابط عمومی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
/
Powered by DorsaPortal