روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
درباره روابط عمومیبرگشت به صفحه اصلیبرگشت به صفحه اصلی سایت دانشگاه
5 فاكتور مهم انتخاب رشته صحيح براي دوره پذيرش براساس سوابق تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي / زمان اعلام نتايج و آغاز كلاس‌ها
رئيس مركز سنجش، پذيرش و فارغ التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي، ظرفيت پذيرش بدون كنكور اين دانشگاه را در چهار مقطع كارداني پيوسته، كارداني ناپيوسته، كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته براي سال تحصيلي 1400-1399 اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر بهروز طهماسب كاظمي رئيس مركز سنجش، پذيرش و فارغ‌التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به اينكه ثبت‌نام بر اساس سوابق تحصيلي (بدون كنكور) براي سال تحصيلي 1400-1399 در همه زير نظام‌ها از پنجم مردادماه آغاز شده است، اظهار كرد: در حال حاضر دو سامانه در كشور براي ثبت نام داوطلبان فعال شده كه يكي از آنها سامانه سازمان سنجش آموزش كشور است كه داوطلبان براي تحصيل در دانشگاه‌هاي دولتي و غيرانتفاعي در آن ثبت نام مي‌كنند و سامانه ديگر مربوط به دانشگاه آزاد اسلامي است.

لزوم درج نوع و معدل ديپلم در فرم ثبت‌نام
رئيس مركز سنجش، پذيرش و فارغ‌التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي ضمن بيان اينكه داوطلبان متقاضي تحصيل در مقاطع كارداني پيوسته و ناپيوسته و كارشناسي پيوسته و ناپيوسته در دانشگاه آزاد (بدون كنكور) تا دوم شهريور فرصت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه http://azmoon.org اقدام كنند، افزود: لازم است داوطلبان نوع ديپلم و معدل كتبي ديپلم خود را به صورت صحيح در فرم ثبت نام ذكر كنند.
وي در ادامه تصريح كرد: داوطلبان ديپلم فني و حرفه‌اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني بوده و يا فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، بايد معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در فرم ثبت نام ذكر كنند.
زمان اعلام نتايج دوره‌هاي بدون كنكور دانشگاه آزاد اسلامي / آغاز كلاس‌ها از 15 شهريور
كاظمي ادامه داد: قرار بر اين است كه قبل از اعلام نتيجه كنكور سراسري، نتايج ثبت نام بر اساس سوابق تحصيلي اعلام شود و از 15 شهريور افراد در سر كلاس‌ها حاضر شوند. دانشجويان در صورت پذيرش در دوره‌هاي روزانه در كمترين زمان ممكن و بدون هيچ هزينه‌اي مي‌توانند نسبت به تسويه با دانشگاه اقدام كرده و براي ثبت نام در دوره روزانه اقدام كنند.
ظرفيت پذيرش بدون كنكور دانشگاه آزاد در 4 مقطع
رئيس مركز سنجش، پذيرش و فارغ‌التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي همچنين به ظرفيت پذيرش بدون كنكور دانشگاه آزاد اسلامي اشاره كرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در مجموع حدود 980 هزار نفر ظرفيت پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي دارد كه در مقطع كارداني ناپيوسته 195 هزار، مقطع كارداني پيوسته 210 هزار كارشناسي پيوسته 370 هزار، كارشناسي ناپيوسته 220 هزار صندلي وجود دارد. اين بدين معني است كه شبكه دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي تا اقصي نقاط كشور گسترده شده و اقدام به تربيت نيروي متخصص هر منطقه در كشور و متناسب با نيازها و اقتضائات ملي و منطقه‌اي مي‌كند.
وي بيان كرد: اين ظرفيت به پايداري جمعيت در مناطق مختلف كشور، پيشرفت متوازن و عادلانه آموزش عالي و به تبع آن پيشرفت درون زا و متوازن هر منطقه متناسب با شرايط هر منطقه در كشور كمك خواهد كرد.
داوطلبان از امكانات واحدهاي دانشگاهي محل سكونت خود مطلع شوند
كاظمي با بيان اين مطلب كه ظرفيت پذيرش بدون آزمون نسبت به سال‌هاي گذشته تغيير چنداني نكرده است، گفت: به داوطلبان توصيه مي‌شود از امكانات، زيرساخت‌ها، اعضاي هيأت علمي واحدهاي دانشگاهي منطقه خود مطلع شده و در پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي بهترين دانشگاه منطقه خود را انتخاب كنند.
رئيس مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد ضمن بيان اين مطلب كه در صورت بررسي دقيق ظرفيت‌ها، امكانات، زيرساخت‌ها و سوابق اعضاي هيأت علمي واحدهاي دانشگاهي در هر منطقه، داوطلبان قطعاً دانشگاه آزاد اسلامي را براي تحصيل انتخاب خواهند كرد، اظهار كرد: چرا كه اين دانشگاه در اكثر مناطق داراي وضعيت بسيار بهتري نسبت به ساير دانشگاه‌ها حتي دانشگاه‌هاي دولتي است و درس خواندن در اين محيط‌ها و تحولاتي كه در نظام تربيت دانشجو در اين دانشگاه در حال رخ دادن است قطعاً اتفاقات بهتري را براي فارغ‌التحصيلان خود رقم خواهد زد.
هشدار درباره برخي مراكز مشاوره / مراقب مشاوره‌هاي غلط باشيد
كاظمي افزود: بسياري از خانواده‌ها علاقه مند هستند، فرزندانشان در شهر محل سكونت خود تحصيل كنند و به همين دليل توصيه ما اين است كه داوطلبان با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي حتماً به مراكز هدايت تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي مراجعه كنند. ظرفيت گسترده‌اي كه خوشبختانه در نظام آموزش عالي كشور به وجود آمده، باعث شده تا دفاتري با عنوان مشاوره در سطح شهرها شكل گرفته و در مواردي مشاهده شده در روابطي ناسالم اقدام به دادن مشاوره‌هاي غلط به داوطلبان و خانواده‌هاي آنها مي‌كنند.
5 فاكتور براي انتخاب رشته صحيح
رئيس مركز سنجش، پذيرش و فارغ‌التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: از آنجايي كه تحصيل در دانشگاه منجر به كسب يك تخصص و زمينه ساز آينده شغلي داوطلبان است، ارزش آن را دارد كه در اين مدت والدين با شناختي كه از استعدادها و علائق فرزندان خود دارند با فرصتي كه پيش روي خود دارند، بهترين و متناسب‌ترين واحد دانشگاهي را براي فرزندان خويش انتخاب كنند. اين انتخاب‌ها معطوف به عنوان رشته، زيرساخت‌ها و امكانات واحدهاي دانشگاهي، آينده شغلي فرد در محل زندگي افراد و هيأت علمي با سابقه و توانمند در واحدهاي دانشگاهي است.
امكان ارتباط مجازي با مشاوران مراكز هدايت تحصيلي دانشگاه آزاد
وي با بيان اين مطلب كه امكان ارتباط مجازي با مشاوران مراكز هدايت تحصيلي نيز وجود دارد، گفت: از داوطلبان درخواست مي‌كنيم كه با اطلاعات كافي و با توجه به علاقه‌مندي و استعدادهاي خود اقدام به انتخاب رشته كنند. به همين منظور لازم است با مراجعه به واحدهاي دانشگاهي با محيط تربيتي آموزشي كه قرار است در آن تحصيل كنند، آشنا شوند و زيرساخت‌هاي آموزشي آن را از نزديك ببينند؛ اين مشاهده باعث مي‌شود دانشجو در آينده از انتخاب خود رضايت بيشتري داشته باشد.
انتهاي پيام /
منبع: خبرگزاري مهر
1399/05/13
/
تصویر روز
/
زمستان
/ /
/
ده خبـر پربازدیـد
/
جزئيات دسترسي به سامانه مديريت يكپارچه امور آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي (آموزشيار) اعلام شد
----------------------------------
زمان برگزاري امتحانات دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان به تعويق افتاد.
----------------------------------
تاريخ برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول مشخص شد
----------------------------------
راهنماي دانشجويان و استادان در كلاس مجازي
----------------------------------
تشريح فرآيندهاي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي دزفول در ايام كرونا
----------------------------------
جزئيات نحوه انجام امور اداري و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي در دوره فاصله گذاري اجتماعي براي مقابله با ويروس كرونا
----------------------------------
دانشگاه آزاد اسلامي دزفول به توليد گياهان با روش كشت‌بافت ورود مي‌كند
----------------------------------
امكان دسترسي 24 ساعته به دروس ضبط شده كلاس مجازي/ به همراه راهنماي دانلود با گوشي
----------------------------------
اطلاعيه: دستورالعمل امتحان مجازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول
----------------------------------
رئيس دانشكده فني و مهندسي واحددزفول ‎معرفي شد
----------------------------------
/ /
//
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 115
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 197002
تعداد کاربران بر خط 26
تعداد کاربران لاگین بر خط 1
جمعهپچسدیش
4321...
111098765
18171615141312
25242322212019
..3029282726
//
/
روابط عمومی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
/
Powered by DorsaPortal