روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
درباره روابط عمومیبرگشت به صفحه اصلیبرگشت به صفحه اصلی سایت دانشگاه
اولويت پذيرش با معدل بالاتر است/ متقاضيان پذيرش براساس سوابق تحصيلي تا قبل از دوم شهريورماه ثبت‌نام كنند
رئيس مركز سنجش و پذيرش و فارغ التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: افرادي كه متقاضي پذيرش براساس سوابق تحصيلي هستند بايد تا قبل از دوم شهريورماه ثبت‌نام خود را انجام دهند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر بهروز طهماسب كاظمي رئيس مركز سنجش و پذيرش و فارغ التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: كساني كه متقاضي پذيرش براساس سوابق تحصيلي هستند، حتما بايد تا قبل از دوم شهريورماه ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وي با بيان اينكه نتايج قبل از 15 شهريورماه اعلام مي‌شود و افراد مي‌توانند در كلاس حضور پيدا كنند، گفت: ولي براساس مصوبه شوراي سنجش و پذيرش شرايطي ايجاد شده تا در صورتي ‌كه افراد در دوره‌هاي با آزمون پذيرفته شده و متقاضي جابه‌جايي به محل پذيرش خود در دوره با آزمون هستند، بتوانند بدون مشكل جابه‌جا شوند و كساني كه تمايل ندارند مي‌توانند در همين رشته‌ها ادامه تحصيل دهند.

دكتر طهماسب كاظمي افزود: در اين دانشگاه بيش از 980 هزار نفر مقطع پذيرش براساس سوابق تحصيلي وجود دارد كه از اين تعداد در مقطع كارداني ناپيوسته 195 هزار نفر ظرفيت پذيرش دارد. در مقطع كارشناسي پيوسته 370 هزار صندلي وجود دارد. همچنين در مقطع كارشناسي ناپيوسته 220 هزار صندلي و در مقطع كارداني پيوسته 210 هزار صندلي وجود دارد.

وي با بيان اينكه اين تعداد يك ظرفيت بسيار بزرگ براي دانشگاه آزاد اسلامي به‌ عنوان ثمره بزرگ انقلاب اسلامي بوده كه يك نظام بزرگ شبكه‌اي آموزش عالي را در كشور ايجاد كرده است، اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامي با اين ظرفيت فرصت تحصيل براي افراد را در هر رشته‌اي در اقصي نقاط كشور فراهم كرده كه مي‌توانند براساس سلايق خود در اين شبكه بزرگ جذب شوند. اكثر رشته‌هايي كه در كشور داير بوده و متقاضي براي آنها وجود دارد در همه واحدهاي استاني دانشگاه آزاد اسلامي وجود دارد و افراد مي‌توانند اين رشته‌ها را انتخاب كرده و ادامه تحصيل دهند.

رئيس مركز سنجش و پذيرش و فارغ التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به شرايط پذيرش در اين دوره تصريح كرد: اولويت پذيرش با معدل بالاتر (البته پس از اعمال ضريب براساس نوع ديپلم) است. ساير ضوابط پذيرش در آزمون سراسري، به ‌جز نمره آزمون در رشته‌محل‌هاي بدون آزمون نيز رعايت مي‌شود و تنها معدل پس از اعمال ضريب مربوط به نوع ديپلم جايگزين نمره مي‌شود.

وي ادامه داد: در واقع عمده قوانيني كه در پذيرش با آزمون جاري است براي پذيرش براساس سوابق تحصيلي نيز وجود دارد، اما مهم‌ترين فاكتور در فرآيند جذب، معدل است و بالاترين معدل‌ها در رشته‌محل‌هاي ارائه شده جذب مي‌شوند.

وي افزود: اگر فرد در اولين رشته‌محل انتخابي نتواند معدل كافي را كسب كند، معدل او در انتخاب دوم تا انتخاب آخر او بررسي شده و زماني كه در يك رشته‌محل پذيرفته شد مي‌تواند به تحصيل بپردازد.

دكتر طهماسب كاظمي با اشاره به ميزان شهريه در اين دوره در مقايسه با ساير دوره ها، گفت: شهريه‌ها در دوره با آزمون يا بدون آزمون متفاوت نيست، چراكه رشته‌هاي با آزمون يا بدون آزمون مزيتي نسبت به يكديگر ندارند. برخي احساس مي‌كنند پذيرش براساس سوابق تحصيلي يعني رشته يا آموزش بي‌كيفيت؛ اما اين تصور كاملا اشتباه است، چراكه پذيرش براساس سوابق تحصيلي ناظر بر صندلي‌هاي زيادي است كه ايجاد شده است. 980هزار صندلي فقط براساس سوابق تحصيلي در دانشگاه آزاد اسلامي ايجاد شده است و اين در حالي است كه الان تمام افرادي كه در آزمون سراسري شركت مي‌كنند حدود يك ميليون و 300 هزار نفر هستند. يعني اگر پذيرش با آزمون را نيز اضافه كنيم، دانشگاه آزاد اسلامي به‌تنهايي ظرفيت پذيرش تمام داوطلبان آزمون سراسري را دارد.

رئيس مركز سنجش و پذيرش و فارغ التحصيلي در پايان خاطرنشان كرد: دانش‌آموزان نظام 3-3-6 كه در دوره‌هاي فني‌وحرفه‌اي تحصيل كرده‌اند هم مي‌توانند در صورت تمايل در دوره‌هاي نظري پذيرش براساس سوابق تحصيلي ثبت‌نام كنند و از اين نظر منعي وجود ندارد.

انتهاي پيام/

1399/05/13
/
تصویر روز
/
زمستان
/ /
/
ده خبـر پربازدیـد
/
جزئيات دسترسي به سامانه مديريت يكپارچه امور آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي (آموزشيار) اعلام شد
----------------------------------
زمان برگزاري امتحانات دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان به تعويق افتاد.
----------------------------------
تاريخ برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول مشخص شد
----------------------------------
راهنماي دانشجويان و استادان در كلاس مجازي
----------------------------------
تشريح فرآيندهاي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي دزفول در ايام كرونا
----------------------------------
جزئيات نحوه انجام امور اداري و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي در دوره فاصله گذاري اجتماعي براي مقابله با ويروس كرونا
----------------------------------
دانشگاه آزاد اسلامي دزفول به توليد گياهان با روش كشت‌بافت ورود مي‌كند
----------------------------------
امكان دسترسي 24 ساعته به دروس ضبط شده كلاس مجازي/ به همراه راهنماي دانلود با گوشي
----------------------------------
اطلاعيه: دستورالعمل امتحان مجازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول
----------------------------------
رئيس دانشكده فني و مهندسي واحددزفول ‎معرفي شد
----------------------------------
/ /
//
تعداد بازدیدکنندگان امروز 1
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 115
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 197001
تعداد کاربران بر خط 39
تعداد کاربران لاگین بر خط 1
جمعهپچسدیش
4321...
111098765
18171615141312
25242322212019
..3029282726
//
/
روابط عمومی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
/
Powered by DorsaPortal