روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۵ فروردين
درباره روابط عمومیبرگشت به صفحه اصلیبرگشت به صفحه اصلی سایت دانشگاه
تفاهم‌نامه همكاري بين معاونت‌هاي فرهنگي و دانشجويي و آموزش‌هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي منعقد شد
تفاهم‌نامه همكاري آموزشي بين معاونت فرهنگي و دانشجويي و معاونت آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي به امضاي دكتر جهان بين و دكتر بطحائي رسيد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، تفاهم نامه همكاري آموزشي بين معاونت فرهنگي و دانشجويي و معاونت آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي با حضور دكتر فرزاد جهان بين معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي و مهندس سيدمحمد بطحائي معاون آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس سازمان سما منعقد شد.

دكتر جهان بين در مراسم امضاي تفاهم نامه گفت: حضور شخصيتي مانند مهندس بطحائي در معاونت آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي، در حوزه تعليم و تربيت بسيار اثربخش است.

وي اظهار داشت: دانشجو بايد بتواند علم و عمل را با هم تلفيق كند كه اين موضوع نياز به تمهيدات فراواني از جمله تغيير در شيوه آموزش، سرفصل ها و... دارد. آموزش هاي مهارتي بايد در كنار دروس رسمي به دانشجويان گنجانده شوند و نهادهاي دانشجويي مثل بسيج دانشجويي، كانون هاي فرهنگي و تشكل هاي اسلامي و دانشجويان مستعد مي توانند مجريان دوره هاي مصوب اين تفاهم نامه باشند.

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي، صنايع خلاق، صنايع نقره و ... را از جمله دوره هاي مصوب اين تفاهم نامه عنوان كرد و افزود: دانشجويان با شركت در اين دوره ها علاوه بر كسب مهارت، اعتماد به نفس نيز پيدا مي كنند و در تعيين مسير آينده شغلي شان نيز مثمر ثمر خواهد بود و با شعار هر دانشجو يك مهارت، بايد بتوانيم همه دانشجويان را تحت پوشش قرار دهيم.

دكتر جهان بين، معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي را معاونت زيرساختي دانست كه ضمن تأثير فرهنگي بر ساير حوزه ها، بايد زمينه را براي تغييرات و تحولات مجموعه آماده كند.

وي، برگزاري اين دوره ها را در راستاي تحقق شعار «هر دانشجو يك مهارت» عنوان كرد و گفت: اميدوارم امضاي اين تفاهم نامه سرمنشاء خير و بركت براي همگان باشد.

مهندس سيدمحمد بطحائي معاون آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس سازمان سما نيز در اين مراسم گفت: آموزش در سطح جهاني و داخلي در حال تغيير است، پيش از اين صاحب نظران حوزه علم و دانش، آينده آموزش را دستخوش تغييراتي پيش بيني كرده بودند، اما با اپيدمي كرونا در جهان، اين تغييرات شتاب فزاينده اي گرفته است.

آموزش هاي كاربردي در حال جايگزين شدن آموزش هاي محض هستند

وي، آموزش در سطوح آكادميك و مدرسه اي را بيشتر متكي به دانش محض دانست و افزود: با تدبير هوشمندانه دكتر طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، آموزش هاي كاربردي در حال جايگزين شدن آموزش هاي محض هستند.

معاون آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: تلفيق علم و عمل از نخستين اهداف تأسيس آموزشكده ها بود كه به مروز زمان اين رويكرد دستخوش تغيير شد و با طراحي و راه اندازي دانشكده هاي مهارت و كارآفريني و مدارس عالي مهارت، اين اتفاق مهم دوباره در حال شكل گيري است.

مهندس بطحائي با تأكيد بر اهميت و نقش دانشكده هاي مهارت و كارآفريني در راستاي تحقق فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در خصوص جهش توليد و ايجاد اشتغال، مجموعه هاي مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي را داراي قابليت الگو شدن در سطح كشور دانست.

وي همچنين امضاي اين تفاهم نامه را شروع اقدامي بزرگ و پيگيري اجراي مفاد آن را ضروري برشمرد و يادآور شد: با جلوگيري از بروكراسي ها، قوانين و مقررات دست و پاگير به گونه اي كه به اصل كار لطمه اي نخورد، بايد كار را با سرعت و دقت آغاز كنيم تا ثمرات مفيد اين حركت بزرگ فرهنگي را در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي و سما شاهد باشيم.

گفتني است در پايان اين جلسه تفاهم نامه مشترك مشتمل بر هشت بند به امضاي طرفين رسيد.

انتهاي پيام/

1399/12/19
/
تصویر روز
/
شعار سال1400
/ /
/
ده خبـر پربازدیـد
/
جزئيات دسترسي به سامانه مديريت يكپارچه امور آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي (آموزشيار) اعلام شد
----------------------------------
راهنماي دانشجويان و استادان در كلاس مجازي
----------------------------------
تاريخ برگزاري امتحانات پايان ترم دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول مشخص شد
----------------------------------
زمان برگزاري امتحانات دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان به تعويق افتاد.
----------------------------------
آشنايي با نحوه ورود و انتخاب واحد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در سامانه آموزشيار
----------------------------------
دانشگاه آزاد اسلامي دزفول به توليد گياهان با روش كشت‌بافت ورود مي‌كند
----------------------------------
ارتباط با پشتيبان سامانه آموزش مجازي
----------------------------------
جزئيات نحوه انجام امور اداري و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي در دوره فاصله گذاري اجتماعي براي مقابله با ويروس كرونا
----------------------------------
امكان دسترسي 24 ساعته به دروس ضبط شده كلاس مجازي/ به همراه راهنماي دانلود با گوشي
----------------------------------
اطلاعيه: دستورالعمل امتحان مجازي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول
----------------------------------
/ /
//
تعداد بازدیدکنندگان امروز 1
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 33
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 213827
تعداد کاربران بر خط 18
تعداد کاربران لاگین بر خط 1
جمعهپچسدیش
654321.
13121110987
20191817161514
27262524232221
...31302928
//
/
روابط عمومی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
/
Powered by DorsaPortal